top of page
Open Window Theatre - Den Lille Store Re

Den Lille Store Reisen

spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lata, czas trwania: 30 min

produkcja:
Teatr Narodowy w Bergen i Open Window Theatre (Norwegia)
we współpracy z Art Fraction Foundation

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Jostein Avdem Fretland

choreografia: Ewa i Dawid Lorenc

obsada: Dominika Minkacz-Sira

światło, dźwięk: Jon Erik Sira

produkcja: Dominika Minkacz-Sira i Ingrid Saltvik Faanes

oprawa graficzna: Katarzyna Mular

Mała wielka podróż to spektakl sięgający po środki teatru formy i zabierający najmłodszych w pełną emocji podróż w kosmos. To opowieść o odkrywaniu świata wewnętrznego, poprzez baczne przyglądanie się temu, co nas otacza.

 

Przedstawienie powstało z inspiracji sposobem, w jaki dzieci myślą, zadają pytania, poznają nowe rzeczy, ludzi i sytuacje. Ich skojarzenia cały czas nas zaskakują, ich wyobraźnia jest ogromna i nieograniczona – tak jak kosmos.

 

Głównym bohaterem przedstawienia jest niewielki ptak – kiwi, który odkrywa świat odległych planet tak, jak dzieci odkrywają codzienność – z ogromną ciekawością, ale i pełną gamą emocji – od niepewności, poprzez lęk i tęsknotę, aż po radość i poczucie sprawczości.
 

To przedstawienie stworzone również z ogromnej wiary w możliwość zaproszenia bardzo małych dzieci do świata teatru lalek – snucia opowieści przy użyciu formy, abstrakcyjnej, wysmakowanej estetycznie scenografii oraz muzyki współczesnej łączącej kompozycje na fortepian preparowany z ambitną elektroniką.
 

Dużym balonem wzlecimy wysoko, wysoko w niebo i jeszcze wyżej – aż do księżyca i gwiazd. Razem z maleńkim ptakiem kiwi, zarówno dzieci, jak i dorośli, wybiorą się w podniebną podróż i będą mogli spełnić łączące pokolenia marzenia o lataniu.

możliwość prezentacji spektaklu w języku norweskim, polskim lub angielskim

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page