top of page
DSC_8027 M.Zakrzewski (s).jpg

Festiwal Najmłodszych

https://festiwalnajmlodszych.pl/

Festiwal Najmłodszych jest nową inicjatywą skierowaną do rodzin z bardzo małymi dziećmi. To szeroko zakrojone, rodzinne wydarzenie artystyczne, koncentrujące się na stworzeniu przyjaznych, bezpiecznych i twórczych spotkań ze sztuką. To również przestrzeń wymiany myśli i energii, skupiająca się na propozycjach skierowanych do profesjonalistów zainteresowanych rozwijaniem warsztatu twórczej pracy z dziećmi. 

 

Razem z naszą publicznością chcemy odkrywać nowe drogi bliskości, poszerzać granice poznawcze, dostarczać doznań artystycznych, stwarzać warunki do pogłębiania relacji i kreatywnego rozwoju. Co roku przygotowujemy serię warsztatów i spotkań oraz zapraszamy do Poznania najciekawsze produkcje z kraju i zagranicy – spektakle teatralne, taneczne, teatru formy, instalacje – adresowane głównie do dzieci do lat pięciu oraz bliskich im dorosłych. ​ Chcemy poszerzać granice poznawcze naszych odbiorców, dostarczać im coraz to nowych doznań artystycznych, stwarzać warunki do pogłębiania relacji i kreatywnego rozwoju. ​ Nasze działania swój potencjał czerpią z bacznego przyglądania się widzom. Od zawsze zależało nam na tym, by dostarczać Odbiorcom pięknych doznań i tworzyć warunki do pogłębiania relacji – ze światem, z najbliższymi, z samym sobą. ​

 

Pragniemy spotykać się regularnie z naszymi widzami zarówno w przestrzeniach teatralnych, jak i w ich domach, wsłuchując się w potrzeby naszej publiczności. Chcemy budować i odbudowywać relacje, dla których kontakt ze sztuką może mieć kojący i wzmacniający wymiar. 

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022

 

W 2022 roku zaprosiliśmy wspólnie z Teatrem Animacji na drugą edycję Festiwalu w dniach 1-3 lipca. Jej program stworzony został w wyjątkowym, międzynarodowym zespole składającym się ze specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy. Wśród wydarzeń drugiej edycji Festiwalu Najmłodszych, znajdowały się spektakle z Norwegii (Riverso z Open Window Theatre), Francji (GraFeet od Compagnie de danse Julia Dondzilo) oraz Polski (Frajda Granda Bzik Kolekttacz), które w intrygujący sposób budowały dialog pomiędzy tańcem a teatrem formy, grafiką i sensorycznymi instalacjami. Wyjątkowym wydarzeniem jest pokaz Bajki na taśmach z muzyką na żywo, przygotowany przez zespół Diafilmy Live z Białorusi. Doświadczaliśmy świata wszystkimi zmysłami również podczas warsztatów. Zaprosiliśmy Was do zabawy ze światłem i cieniem, wielkimi maszynami i malutkimi kroczkami. A na finał przygotowaliśmy pełen twórczej energii piknik. Nie zabrakło na nim warsztatów, inspirującej literatury oraz dobrej muzyki. Całość Festiwalu zamknął wyjątkowy koncert – POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretowały fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem – Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).

 

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Poznania. 

 

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2021

Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w lipcu 2021 roku i odbywała się w pełni na żywo! Jej repertuar budowały trzy ścieżki programowe: 

  • 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowana przez ART FRACTION FOUNDATION ze środków Miasta Poznań.

  • MAPPING FESTIVAL realizowany przez TEATR ANIMACJI W POZNANIU w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” ze środków programu Kreatywna Europa.

  • SMYKA MUZYKA realizowana przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Pokazane zostały spektakle z Polski i Europy (Hiszpanii, Danii, Szwecji, Holandii

i Niemiec) oraz koncerty i wydarzenia muzyczne. Spotkaliśmy się z Widzami również podczas warsztatów, akcji twórczych, klas mistrzowskich i konferencji. Program budowały wydarzenia skierowane do rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 5 lat, a także dla profesjonalistów. 

 

Kolejną część tegorocznej edycji festiwalu wypełniają wydarzenia jesienne, w ramach których ponownie zaprosiliśmy widzów do przestrzeni Teatru Animacji, by wspólnie oglądać spektakle dla najnajmłodszych. Ta część projektu realizowana jest już w formule hybrydowej - wydarzeniom na scenie, towarzyszą warsztaty, słuchowiska i spektakle prezentowane online, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanego z ekspozycją małych dzieci na działanie ekranów cyfrowych. 

Projekt “Festiwal Najmłodszych” 2021 był współfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Partnerem festiwalu jest Small Size Network oraz Centrum Kultury Zamek. 
 

Projekt Sztuka Szuka Malucha został zainicjowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2006 roku. W latach 2014-2019 Festiwal organizowany był wspólnie przez Centrum i Art Fraction Foundation. W latach 2020-2021 Sztuka Szuka Malucha realizowana była samodzielnie przez Art Fraction Foundation.

 

MKDNiS_logo_Czarne.jpg
LOGO_POZNAN_PL_RGB_bz(3).jpg
Mapping_logo_BLACK-01.png
logosbeneficairescreativeeuroperight_pl (2).jpg
About: Services

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page