top of page
Let's talk about Early Years Theatre aff

Let's talk about

Early Years Theatre!

strzalka black 1.png

Tworzymy polską organizację pozarządową Art Fraction Foundation, która zajmuje się  współpracą międzynarodową, promocją i rozwojem sztuki dla najnajmłodszych. Planowaliśmy spotkać się z Wami podczas ASSITEJ World Congress w Tokio, jednak nasze wspólne plany musiały ulec całkowitej zmianie. Na koniec tego dziwnego roku znaleźliśmy jednak sposób na to, by podzielić się naszą pracą! Zapraszamy na 3 dni wspólnego oglądania spektakli online oraz dwa ZOOM panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom Early Years Theatre. 

 

Projekt realizujemy we współpracy z JIENKYO (Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People), ASSITEJ International i Small Size Network.

termin: 11-13.12.2020

 

W programie:

strzalka black 1.png
Let's talk about Early Years Theatre aff

Panel dyskusyjny: Koprodukcje międzynarodowe

 

W ramach dyskusji przyjrzymy się kilku transkontynentalnym koprodukcjom dla bardzo małych dzieci. Porozmawiamy o możliwościach oraz przeszkodach z jakimi muszą się mierzyć zespoły pracujące w międzynarodowych gronach. Jak dzielenie się między kulturami wpływa na proces twórczy, rozwój artystów i - co najważniejsze - na widzów. Przyjrzymy się przeszłym produkcjom i perspektywom, które budowane są przez obecną sytuację na świecie. Czy taka praca będzie jeszcze możliwa? Czy warto o nią walczyć?

 

Panel będzie połączony z prezentacjami online nagrania spektaklu:

Kuuki JIENKYO (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

KUUKI (fot. M. Zakrzewski).jpg
Let's talk about Early Years Theatre aff

Panel dyskusyjny: Scenografia i obiekt w teatrze dla najnajmłodszych 

 

W rozmowie podjęte zostaną zagadnienia związane z różnorodnymi aspektami i perspektywami tworzenia scenografii w spektaklach skierowanych do rodzin z bardzo małymi dziećmi. Porozmawiamy o specyfice tej dziedziny oraz ideach, które stoją za projektami konkretnych artystów. Rozprawimy się także z krzywdzącymi mitami krążącymi w tym obszarze. Dzieci najmłodsze poznają świat - również świat sztuki - wszystkimi zmysłami, dlatego zagadnienie scenografii tworzonej w kontekście pracy dla bardzo małych dzieci, wydaje nam się szczególnie ciekawym zagadnieniem.

 

Panel połączony będzie z prezentacjami online nagrań spektakli: 

Blisko Centrum Sztuki Dziecka z Poznania (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

Beat the drum Theater De Spiegel z Belgii (reż. Karel Van Ransbeeck, scenografia: Wim Van De Vyver)

Dżungla Wrocławskiego Teatru Lalek (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

 

BLISKO (fot. M.Zakrzewski).jpg

Zapraszamy profesjonalistów, badaczy, nauczycieli,
rodziców i wszystkich dorosłych zainteresowanych EYT.

____________

 

Uwaga!!! Wszystkie prezentacje spektakli skierowane są do dorosłych. Głęboko wierzymy, że teatr dla najnajmłodszych powinien być prezentowany na żywo, a prezentacje online są dla najmłodszych dzieci szkodliwe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:


http://www.dialog-pismo.pl/przedstawienia/poszukiwanie-nowej-bliskosci

 

____________
 

Wydarzenie organizowane jest w ramach w ramach projektu “NAJNAJ.PL: teatr dla najmłodszych na ASSITEJ World Congress”. Celem strategicznym programu jest budowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski za granicą, poprzez prezentację i promocję polskiej kultury.

 

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

logotypy 1.png
logotypy 2.png

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page