top of page
2023 WLKP FB wyd.jpg

Wielkopolsko, jedziemy!

Od odległych wiosek Europy, poprzez miasta i miasteczka w Polsce, aż po najpiękniejsze miejscowości Wielkopolski - Art Fraction Foundation nadjeżdża do Was z teatrem dla najnajmłodszych. 

Projekty regionalne realizowane przez naszą fundację mają charakter objazdowego, międzynarodowego festiwalu sztuki dla najnajmłodszych. Jest to cykl wydarzeń powołanych do życia w 2015 roku, z mocnego przekonania o potrzebie umożliwienia dostępu do wysokiej jakości oferty kulturalnej dzieciom najmłodszym, z miejscowości oddalonych od dużych miast. 


Obecnie Fundacja dociera do publiczności nawet z najmniejszych miejscowości (nie wyłączając wsi!), dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jednak nie działamy tylko regionalnie. Wierząc, że idea spotkania z publicznością w ich miejscu zamieszkania ma ogromną moc, dołączyliśmy w 2021 roku do międzynarodowej sieci organizacji zaangażowanych w objazdy teatralne po wsiach, budującej SPARSE Network, z którą obecnie realizujemy projekt dotowany z Programu Kreatywna Europa pn. SPARSE Plus.

W 2023 roku zapraszamy do udziału w kolejnym regionalnym projekcie skierowanym do rodzin z bardzo małymi dziećmi. We współpracy z jednym z najważniejszych teatrów dla dzieci w naszym regionie - poznańskim Teatrem Animacji, pokażemy w wielkopolskich miejscowościach wydarzenia artystyczne przygotowane z myślą o wspieraniu lokalnej wspólnotowości. Na naszej trasie znajdą się:

  • Bojanowo (Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji) 4 listopada 2023 r.

  • Ujście (Ujski Dom Kultury) 5 listopada 2023 r. 

  • Borek Wielkopolski (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury) 12 listopada 2023 r. 

  • Damasławek (Gminny Ośrodek Kultury) 21 listopada 2023 r.

  • Zbąszyń (Zbąszyńskie Centrum Kultury) 25 listopada 2023 r. 

  • Kotlin (Dom Kultury w Kotlinie) 2 grudnia 2023 r. 

 

 

Chcemy razem z widzkami i widzami rozbudzać ciekawość, rozwijać relacje i pochylić się nad tym w jaki sposób dzieci przyglądają się światu. Publiczność z Ujścia zaprosimy do wzięcia udziału w spektaklu "Wielki mały świat", w którym na scenie spotykają się aktorzy z trzech krajów: Polski, Ukrainy i Białorusi, by teatralnym językiem rozmawiać o sprawach, które nie wymagają słów. Przedstawieniu towarzyszyć będą warsztaty teatralno-plastyczne pogłębiające jego tematykę. W pozostałych miejscowościach zaprezentujemy interaktywny spektakl taneczny pt. "Tu mieszkamy" oraz warsztatach kreatywno-ruchowych pod hasłem DOMÓWKA. 

 

Jak śpiewa w naszym spektaklu wielkopolska wokalistka Iwona SKV:

Między domami - pomiędzy nami

dzieje się świat - stajemy się MY. 

Tu mieszkamy my. 

 

Zbudujmy razem ten teatralno-emocjonalny świat. Dołączcie do nas, bo teatr nieczęsto bywa tak blisko - na wyciągnięcie ręki!


Projekt realizowany jest w ramach objazdowego festiwalu sztuki dla najnajmłodszych, organizowanego przez

Art Fraction Foundation przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.


 

pobrane.png
About: Services

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page