top of page

O NAS

MAJ_7707.jpg

Art Fraction Foundation

Fundację tworzą osoby przekonane o tym, że nieskrępowany dostęp do sztuki jest prawem każdego dziecka. W Art Fraction Foundation promujemy idee Światowej Organizacji Zdrowia, że jedną z dróg do prawidłowego rozwoju dziecka i jest zapewnienie jemu i jego najbliższym bezpiecznej przestrzeni kreacji i nieskrępowanej zabawy, która nie tylko przyczynia się do rozwoju w sensie fizycznym i mentalnym, ale przede wszystkim służy wzmacnianiu więzi między nim, a jego opiekunami.

 

Art Fraction Foundation powstała w 2010 roku i jest jedną z najbardziej dynamicznych, skutecznych i szybko rozwijających się organizacji pozarządowych działających w Polsce na obszarze sztuki i kultury dla dzieci najmłodszych oraz projektów społecznie zaangażowanych. Współpracujemy z artystami, instytucjami kultury i organizacjami z całej Polski i wielu krajów świata (m.in. Włochy, Japonia, Niemcy, Słowenia, Dania, Ukraina, Belgia, Francja), których doświadczenie jest dla nas inspiracją i wsparciem w drodze do tworzenia wartościowych propozycji artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych.

 

 

FUNDACJĘ TWORZĄ

About: Services
basia.jpg

Barbara Małecka

Teatrolog, producentka wydarzeń artystycznych, autorka scenografii do spektakli dla najnajmłodszych - m.in. blisko (Centrum Sztuki Dziecka), KUUKI (Japonia), Den lille store reisen i Riverso (Norwegia) i Dżungla (Wrocławski Teatr Lalek). Od 2010 roku kieruje projektem FESTIWAL NAJMŁODSZYCH. Koordynuje polską część międzynarodowych projektów: "Small Size, Performing Arts for Early Years" i „Mapping: the map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanych w ramach programu Kreatywna Europa. Od 2017 roku związana z Teatrem Animacji jako dyrektor artystyczny festiwalu KONTEKSTY. Założycielka i członkini zarządu ART FRACTION FOUNDATION.

____________________

b.malecka@gmail.com

Możesz się z nią skontaktować m.in. we wszystkich sprawach związanych z Festiwalem Najmłodszych, w temacie projektów międzynarodowych i touringu spektakli. 

 

Alicja Morawska-Rubczak Art Fraction Fou

Alicja Morawska-Rubczak

Reżyserka, pedagożka teatru, specjalizuje się w dziedzinie teatru i tańca dla dzieci do lat trzech. Tworzy przede wszystkim spektakle dla najnajmłodszych oraz projekty edukacyjne. Zafascynowana pracą zespołową z wykorzystaniem komunikacji opartej na empatii. Jej spektakle były prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach w kraju i na świecie – między innymi w Singapurze, Japonii, Chinach, Rumunii, Rosji, Irlandii, Włoszech i Iranie. Jest wolnym strzelcem, pracuje w Polsce i zagranicą, w czym nie przeszkadza jej mieszkanie w malutkiej wiosce pod Wałczem. Choć kocha swoją pracę, jej największa miłością są mąż oraz dzieci - Zuzia i Bolko. Członkini zarządu ART FRACTION FOUNDATION.

____________________


alicja.rubczak@gmail.com

Możesz się z nią skontaktować m.in. w sprawie zaproszenia spektakli, organizacji festiwalu, działań edukacyjnych i mentoringowych.

 

MAJ_7890.jpg

Mateusz Okonek

Absolwent poznańskiej teatrologii oraz Mediów Interaktywnych i Widowisk na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Animator kultury. Twórca spektakli teatralnych oraz projektów wideo. Prowadził liczne warsztaty teatralne, filmowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajmuje się dokumentowaniem wydarzeń kulturalnych, sztuką wideo, a także różnymi eksperymentalnymi formami obrazu. Członek zarządu ART FRACTION FOUNDATION.

____________________

mokonek30@gmail.com

Możesz się z nim skontaktować m.in. w sprawach związanych z produkcją Festiwalu Najmłodszych i festiwali regionalnych. Jako sekretarz fundacji czuwa również nad kwestiami formalnymi.

 

MAJ_7742.jpg

Paweł Gałkowski

Doktor filozofii, kulturoznawca, badacz kultury, koordynator projektów. Od blisko dziesięciu lat związany z teatrem dla najnajmłodszych. Producent i organizator festiwalu FESTIWALU NAJMŁODSZYCH. Koordynator polskiej części europejskiego projektu ‘Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years’, członek Rady Dyrektorów międzynarodowego stowarzyszenia Small Size Network, zrzeszającego artystów i instytucje tworzące dla najmłodszych dzieci. Prezes Zarządu ART FRACTION FOUNDATION.

____________________

galkowski.pawel@gmail.com

Możesz się z nim skontaktować m.in. w sprawie działań mentoringowych i badawczych oraz współtworzenia projektów.

 

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page