top of page

PORTFOLIO

Alicji Morawskiej-Rubczak 

i Barbary Małeckiej

Fundację współtworzy duet artystyczny - Barbara Małecka (scenografka) i Alicja Morawska-Rubczak (reżyserka), które od blisko 10 lat realizują wspólnie spektakle i instalacje performatywne skierowane do dzieci najnajmłodszych i bliskich im dorosłych. Artystki mają na swoim koncie produkcje nagradzane i pokazywane na całym świecie - m.in. w Singapurze, Chinach, Włoszech, Irlandii, Rumunii, Rosji i Niemczech. Wspólnie z Fundacją realizowały również kilka koprodukcji zagranicznych (Japonia, Norwegia). Pracują zarówno w teatrach instytucjonalnych (lalkowych i dramatycznych) oraz z niezależnym kolektywem performerów, tancerzy i muzyków. Zapraszamy do zapoznania się z ich najważniejszymi produkcjami i zachęcamy do współpracy artystycznej.

About: Services
o czym szepcze las - teatr animacji - fot. Maciej Zakrzewski  (5).jpg

O czym szepcze las

strzalka white 1.png

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki - na poziomie słowa, dźwięku i obrazu - zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców.

Riverso - Open Window Theatre (6).jpg

Riverso

strzalka white 1.png

Spektakl powstał z inspiracji znanymi na całym świecie książeczkami o ogrodowym słoniu Pomelo, napisanymi przez Ramonę Bădescu i zilustrowanymi przez Benjamina Chauda. To niezwykle inteligentna, pełna humoru i filozoficznych pytań lektura dla najmłodszych dzieci.

120970642_3412900288801048_5801264959999

KUUKI

strzalka white 1.png

Tancerki i instrumentalistka zabierają widzów do wspólnego poszukiwania materialności w tym, co tak bardzo ulotne. Zapraszają by powietrza dotknąć, poczuć, posłuchać... 

Tiny huge journey (fot. M. Glogowska-Opyd).jpg

Den Lille Store Reisen

strzalka white 1.png

Mała wielka podróż to spektakl sięgający po środki teatru formy i zabierający najmłodszych w pełną emocji podróż w kosmos. To opowieść o odkrywaniu świata wewnętrznego, poprzez baczne przyglądanie się temu, co nas otacza.

BLISKO Centrum Sztuki Dziecka (1) fot. M. Zakrzewski.jpg

blisko

strzalka white 1.png

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas.

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page