top of page
Riverso - Open Window Theatre (7).jpg

Riverso

spektakl dla dzieci w wieku 0,5-2,5 lat, czas trwania: 30 min

produkcja:
Teatr Narodowy w Bergen i Open Window Theatre (Norwegia)
we współpracy z Art Fraction Foundation

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Mari Kvien Brunvoll

choreografia: Ewa i Dawid Lorenc

obsada: Dominika Minkacz-Sira

reżyseria świateł: Jon Erik Sira

produkcja: Dominika Minkacz-Sira i Kikkis Holmås

oprawa graficzna: Katarzyna Mular

Czy na końcu trąby jest zawsze słoń? A może kryje się tam inne zwierzątko? A jeśli słoń, to dlaczego różowy? I czy ta trąba może wywęszyć tajemnicę? A może wywąchać niespodziankę? Gdzie jest jej koniec a gdzie początek? Dlaczego układa się w znak zapytania? Tyle jest kwestii do wyjaśnienia, tak wiele do odkrycia, a gdy już się wie co jest tutaj, koniecznie trzeba dowiedzieć się co będzie tam… 

 

Riverso to spektakl na opak, zupełnie szalony i pełen zaskoczeń. Zapraszamy wszystkich do niezwykłego ogrodu, który skrywa w sobie wiele niewiadomych. Będzie można zajrzeć pod, spojrzeć nad, odsłonić, odkryć… zobaczyć co kryje się po drugiej stronie tego, co oczywiste. 

 

Spektakl powstał z inspiracji znanymi na całym świecie książeczkami o ogrodowym słoniu Pomelo, napisanymi przez Ramonę Bădescu i zilustrowanymi przez Benjamina Chauda. To niezwykle inteligentna, pełna humoru i filozoficznych pytań lektura dla najmłodszych dzieci. Czerpiąc z bogactwa fantazyjnych skojarzeń i przygód słonia Pomelo, twórcy spektaklu chcą bawić się formą, obrazem i dźwiękiem. Jak zwykle w spektaklach  tworzonych przez Open Window Theatre nie zabraknie animowanych obiektów, dobrego aktorstwa i mądrze stawianych pytań. 

 

Muzykę do tego przedsięwzięcia stworzyła Mari  Kvien Brunvoll - niezwykle wrażliwa kompozytorka, poszukująca nieoczywistych rozwiązań dźwiękowych. W spektaklu usłyszymy zarówno jej śpiew, jak i utwory zagrane m.in. na magicznym instrumencie z porcelany. 

 

To kolejny spektakl twórców “Wielkiej małej podróży”, stworzony specjalnie z myślą o najmłodszej publiczności. Kreowany w bezpiecznej, przytulnej atmosferze, gdzie sceniczny świat jest na wyciągnięcie ręki.

About: Services

możliwość prezentacji spektaklu w języku norweskim i polskim 

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page